Sierpniowa wycena

Szanowni Państwo.

Sierpniowa wycena potwierdziła dominację buhajów naszych partnerów z największej niemieckiej organizacji hodowlanej GGI – SPERMEX GmbH.

Nowa spółka połączyła potencjały dwóch organizacji : GGI dominującej w hodowli i produkcji nasienia czarnego i czerwonego Holsztyna i SPERMEX lidera w hodowli i produkcji nasienia Fleckvieh (Simental mleczny) i Braunvieh.

O potencjale nowej organizacji niech świadczy fakt, że jej partnerzy tylko na terenie Niemiec wykonują 2,7 miliona pierwszych (!) zabiegów unasieniania.

Obecnie sam proces przygotowania oferty dla Państwa jest dosyć skomplikowany. Z jednej strony jesteśmy pod presją hodowców oczekujących oferty natychmiast po opublikowaniu oceny, a z drugiej strony musimy spełnić wymogi formalne, które umożliwiają rejestrację buhajów dopiero po fizycznym zaimportowaniu nasienia do Polski, co w istotny sposób opóźnia Państwu wykorzystanie tych buhajów w coraz powszechniej stosowanych doborach. Sądzę, że we wspólnym interesie będzie uproszczenie procedury rejestracyjnej, co powinno znaleźć się w nowych przepisach.

Wobec przyspieszenia wyceny młodych buhajów istotnym problemem jest również ich wiek, a w związku z tym, potencjalne możliwości produkcji nasienia. Jeśli w czołówce rankingu pojawiają się już roczne buhajki, to trudno oczekiwać, aby natychmiast zaczęły produkować duże ilości nasienia, a tym bardziej nasienia seksowanego, które musi spełniać bardzo wysokie normy jakościowe.

Zachęcam bardzo do korzystania nie tylko z najnowszych gwiazd wyceny ale również z nasienia buhajów powtarzających swoje wyceny, w tym buhajów wycenionych na córkach z wysoką powtarzalnością jak np. BALTIKUM, BIG POINT, SAFRAN czy czerwone APOLL P czy SNAKE RED.

Szanowni Hodowcy.

W najnowszym katalogu wybraliśmy dla Państwa, 49 z ponad 80 naszych buhajów HO z indeksem od 140 PF oraz najwyżej wycenione buhaje RW i z czołówki wyceny kilka buhajów wycenionych na córkach. Przy wyborze kierowaliśmy się przede wszystkim: indeksami PF, RZG i TPI oraz pokrojem, rodowodem (zróżnicowanie rodowodowe), łatwością wycieleń, przydatnością do doju robotem (RZRobot) i długowiecznością (RZN). Sądzimy, że możemy zaspokoić Państwa najbardziej wygórowane oczekiwania w zakresie doboru buhajów do kojarzeń. Dla stałych partnerów stosujemy znaczne rabaty od cen opublikowanych w cenniku

Z poważaniem

Andrzej Syczewski z Partnerami


Powrót

NASI PARTNERZY